Wyjazd do Wielkiej Brytanii a odpowiednia polisa

Wybieracie się do Wielkiej Brytanii? Jeśli tak, to ten tekst skierowany jest właśnie do Was! Być może mówimy tutaj o kierunku, który bardziej kojarzy się z pracą, ale prawda jest taka, że możemy przeżyć bardzo pozytywne zaskoczenie. Niemniej, nie o tym będzie nasz tekst. Tematem tekstu jest odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.

Wpływ Brexitu

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałby o tym, że Wielka Brytania rozpoczęła procedurę wyjścia z Unii Europejskiej. Planowana data opuszczenia Unii to 1 stycznia 2019 roku. Mimo całej tej sytuacji możemy mieć ze sobą EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta sprawia, że świadczenia medyczne w niezbędnym zakresie będzie można uznać za refundowane. Poza tym wspomniana karta to także możliwość ubiegania się o zwrot kosztów leków (jeżeli spełniamy warunki obowiązujące w Anglii). Ważna informacja! Leczenie prywatne nie jest refundowane!

Ubezpieczenie turystyczne

Brexit oraz EKUZ to był taki wstęp do sedna naszego tekstu czyli ubezpieczenia turystycznego. Otóż, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie sprawia, że koszt leczenia jest pokrywany niejako automatycznie. Za wszystko musimy najpierw samodzielnie zapłacić. Co za tym idzie, warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne. Dzięki takiemu ubezpieczeniu będziemy mogli uniknąć wspomnianej sytuacji. Pamiętajmy jednak, że każda polisa turystyczna pokrywa koszty leczenia do jakiejś sumy gwarantowanej (po przekroczeniu sumy gwarantowanej znowu dochodzi do sytuacji, w której musimy za siebie zapłacić). W tym wszystkim nie można też zapomnieć o tym, że polisy turystyczne odnoszą się do różnych elementów, nie chodzi tylko o koszty leczenia. Co jeszcze można wymienić? Na pewno należy zwrócić uwagę na na NNW, OC, ubezpieczenie bagażu. NNW to nic innego ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nikt nikomu źle nie życzy, ale nieszczęśliwe wypadki mają to do siebie, że nie sposób je przewidzieć. Pamiętajmy też, że każdy ubezpieczyciel ma jasno określone warunki, w czasie których ubezpieczenie jest przyznane. Podpisując umowę zgadzamy się na nie i późniejsze ewentualne pretensje nie mają żadnego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *