Ubezpieczenie turystyczne do USA

Bardzo często kierunkiem naszego wyjazdu są Stany Zjednoczone. W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym jak należy odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważne

Można powiedzieć, że podczas wyjazdu do USA ubezpieczenie turystyczne jest najważniejsze zaraz po wizie. Dlaczego? Otóż tak się składa, że w Stanach Zjednoczonych nie możemy liczyć na pomoc ze strony NFZ-u (Narodowego Funduszu Zdrowia) oraz EKUZ (Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego). Nie zapominajmy przy tym, że leczenie w USA jest jednym z najdroższych na świecie.

Przygotowanie do wyjazdu

Wróćmy jeszcze na chwilę do tematu wizy. Wiza sprawia, że pod żadnym pozorem nie można planować wyjazdu na ostatnią chwilę. Wyjazd musi być planowany z wyprzedzeniem, znacznym wyprzedzeniem. Ten fakt trzeba również wykorzystać na zakup ubezpieczenia zdrowotnego. Historia uczy nas, że nieubezpieczone osoby trafiające do szpitala w USA były zszokowane rachunkiem, który później należało zapłacić. Koszty zaczynały się od kilkudziesięciu tysięcy złotych (proszę więc sobie wyobrazić co by się stało gdyby wydarzyło się coś poważnego). Więcej danych znajdziesz na signal-iduna.pl.

Kompleksowa polisa turystyczna

Decydując się na zakup polisy turystycznej musimy mieć świadomość, że kompleksowa polisa turystyczna powinna się składać z następujących elementów:

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia
  • Assistance
  • Ubezpieczenie NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków)
  • Ubezpieczenie OC w naszym życiu prywatnym

Na koniec jeszcze kilka słów na temat punktu numer jeden czyli ubezpieczenia kosztów leczenia. W przypadku takiego ubezpieczenia koniecznie zwróćmy uwagę na stosowane przez niektóre towarzystwa limity na leczenie ambulatoryjne. Zakładamy sytuację, że ubezpieczamy się na kwotę 200 000 zł. W takim wypadku należy liczyć się z tym, że zakład pokryje rachunek wyłącznie do wysokości wyznaczonego limitu. Tak jak już zostało powiedziane, ceny świadczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie nie należą do najtańszych…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *