Ubezpieczenie turystyczne 2018

Czekaliśmy na lato i się doczekaliśmy. Niektórzy z nas już wybrali się na wakacyjne wojaże, ale większość ma to jednak jeszcze dopiero w planach. Ten tekst nie będzie miał jednak na celu wskazywanie krajów wartych zobaczenia. Tutaj będzie chodzić o coś zupełnie innego, konkretnie o odpowiednie zaplanowanie swojej podróży (gdziekolwiek byśmy się wybierali).

Ubezpieczenie turystyczne

Bez zbędnego przedłużania, chodzi o zaopatrzenie się w odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Można powiedzieć, że na rynku mamy taki prosty podział – są ubezpieczenia turystyczne mające podstawowy zakres i ubezpieczenia turystyczne z rozszerzonym zakresem. Nie ma co ukrywać, że ubezpieczenia turystyczne z rozszerzonym zakresem znacznie prościej są wstanie dostosować się do potrzeb ubezpieczonego.

Wyjazd organizowany samodzielnie i wyjazd z biurem podróży

Zacznijmy od wyjazdu organizowanego samodzielnie. W takiej sytuacji wczasowicz samodzielnie dba o jak najlepszą ochronę (aby ochrona była jak najlepsza należy wziąć pod uwagę charakter wyjazdu i swoje indywidualne wskazania). Najkrócej mówiąc, musimy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia oraz zakres. Nie można doprowadzić do sytuacji, w której kwota do zapłaty będzie przekraczać wartość ubezpieczenia. W takim wypadku bylibyśmy zmuszeni do dokonania opłaty z własnej kieszeni.

Przejdźmy teraz do wyjazdu razem z biurem podróży. Tutaj sytuacja na pierwszy rzut oka przedstawia się stosunkowo korzystnie. Otóż, biuro podróży zapewnia swoim turystom należytą ochronę ubezpieczeniową. Można powiedzieć, że na czas zagranicznego urlopu biuro podróży jest zobowiązane do dokonania ubezpieczenia kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Zapewne zastanawiacie się, gdzie jest „haczyk”? „Haczyk” polega na tym, że ubezpieczenie zazwyczaj związane jest z niskimi sumami.

Podsumowanie – samodzielne działanie najlepszym wyborem

Biorąc pod uwagę to co już sobie powiedzieliśmy, najlepszym wyborem jest organizowanie wyjazdu na własną rękę. Ochrona świadczona przez biura podróży jest niewystarczająca i można ją traktować tak, jak gdyby jej nie było. Należy jednak pamiętać, że przy samodzielnym działaniu musimy pamiętać o wszelkich szczegółach. Nikt za nas tego nie zrobi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *