Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia to bez wątpienia najważniejszy element wszystkich polis turystycznych. W końcu ubezpieczenie kosztów leczenia stanowi dla nas kompleksową ochronę ubezpieczeniową w czasie zaplanowanych przez nas wyjazdów.

Kilka słów o zakresie ubezpieczenia kosztów leczenia

Nie trudno zauważyć, że wiele osób nie orientuje się w szczegółach, jeśli chodzi o wspomniane ubezpieczenie. Celem tego tekstu jest dokonanie zmiany w tej kwestii. Zacznijmy od tego, że ubezpieczenie kosztów leczenia dotyczy nie tylko kosztów leczenia za granicą. Chodzi także o takie elementy jak pobyt w szpitalu, specjalistyczne badania, wszelkie zabiegi ambulatoryjne oraz konsultacje z lekarzem. Co więcej, jeżeli wybieramy się za granicę bez ważnej polisy to szpital ma prawo odmówić nam wykonania usług.

Wysokość składki ubezpieczenia

Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy celem naszego wyjazdu jest kraj, w którym samodzielne pokrycie kosztów leczenia nie jest najprostszym zadaniem (można nawet powiedzieć, że czasami zadanie to jest zwyczajnie nierealne). Mając to na uwadze, warto pamiętać o pewnej bardzo ważnej decyzji. Otóż, chodzi o poprawne określenie wysokości sumy ubezpieczenia (wysokość sumy ubezpieczenia to kwota, do której odpowiada nasz ubezpieczyciel). Trudno podać tu jaką konkretną cenę. Każda osoba musi samodzielnie zastanowić się nad tym jak suma zabezpieczy wydatki poniesione w związku z kosztami leczenia.

Dodatkowa ochrona

Wróćmy jeszcze do ubezpieczenia kosztów leczenia. Jeżeli ubezpieczenie kosztów leczenia nie jest z naszej perspektywy zadowalające, możemy wykupić dodatkową ochronę. W jej zakresie znajdzie się między innymi: Assistance, ubezpieczenie od NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), ubezpieczenie OC (Odpowiedzialności Cywilnej) czy koszty odwołania uczestnictwa w imprezie. Wszelkich szczegółów dowiemy się po kontakcie z naszym ubezpieczycielem i to wtedy przyjdzie czas, kiedy trzeba będzie podjąć stosowną decyzję odnośnie korzystania z tej dodatkowej ochrony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *