Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

W końcu nadszedł najbardziej gorący okres w roku. Nie trzeba chyba dodawać, że cechą charakterystyczną tego okresu są częste wyjazdy urlopowe. Niestety, wielu osób nie przygotowuje się odpowiednio do tego typu wyjazdów. Należy przez to rozumieć brak ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne ma bardzo duże znaczenie podczas wyjazdu za granicę

Zakładamy, że podróżujemy na wakacje samochodem. W takiej sytuacji nasz samochód musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ważność ubezpieczenia OC dotyczy terytorium Polski, jak i większości krajów europejskich. Jeżeli wybieramy się, do któregoś z Państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego to pamiętajmy, że zakres OC będzie pokrywać się z zakresem OC w Polsce. Co to oznacza chyba nie trzeba tłumaczyć. Gdyby jednak planowana podróż była dalsza to warto wyposażyć się w tzw. Zieloną Kartę. Zieloną Kartę można określić jako Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy/dowód, że posiadacz pojazdu jest objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC.

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Skoro powiedzieliśmy sobie o ubezpieczeniu OC, czas na ubezpieczenie życia i zdrowia. Konkretnie, chodzi o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Koniecznie pamiętajmy, że ubezpieczenie ma dotyczyć również kosztów leczenia za granicą oraz akcji poszukiwawczej i ratowniczej za granicą. Więcej informacji znajdziesz na signal-iduna.pl.

Bagaż i sprzęt sportowy

Sprzęt sportowy nie zawsze mamy ze sobą, ale bagaż już tak. Tutaj też należy pamiętać o ubezpieczeniu. Nie trzeba chyba dodawać, że szczególnie ma to znaczenie wtedy, kiedy wartość bagażu/sprzętu jest znacząca. Pamiętajmy też, że zawsze są jasno określone zasady, kiedy można uzyskać ubezpieczenie a kiedy to po prostu niemożliwe.

Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu? To jak najbardziej możliwe!

Na koniec jeszcze kilka słów na temat pewnego ubezpieczenia. Być może dla wielu z Was będzie to niespodzianką, ale biura podróży coraz częściej mają w swoich ofertach możliwość otrzymania ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu. Należy jednak pamiętać, że cena polisy zazwyczaj wynosi 3% wartości wycieczki a powód rezygnacji musi być poważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *